Smazat cache v CF
skip to Main Content
Filtrovat nabídky

Val di Fiemme

Rozsáhlé středisko s olympijskou sjezdovkou a obrovským lyžařským zázemím

Velice oblíbeným a často navštěvovaným lyžařským střediskem je Val di Fiemme/Obereggen složený ze 4 areálů: Skicenter Latemar Obereggen, Alpce Cermis, Alpe Lusia a Lavazé/Oclini. Jednotlivé části jsou mezi sebou vzájemně propojené skibusy, takže není problém vybrat si areál zrovna podle momentální chuti. Na 105 km prosluněných sjezdovek s vysokou kvalitou sněhu podpořenou umělým zasněžováním získá opravdu každý skvělé lyžařské zážitky. Svahy masivu Latemar jsou známé svými středně dlouhými sjezdovkami převážně střední náročnosti a supermoderními a rychlými lanovkami. Z vrcholu areálu Alpe Cermis si zkušenější lyžaři mohou vychutnat 7,5 km dlouhou černo-červenou olympijskou sjezdovku Olimpia. Méně nároční lyžaři ocení dlouhé a široké červené i modré sjezdovky. Areál Alpe Lusia – Bellamonte je klidnější... zobrazit více

Rozsáhlé středisko s olympijskou sjezdovkou a obrovským lyžařským zázemím

Velice oblíbeným a často navštěvovaným lyžařským střediskem je Val di Fiemme/Obereggen složený ze 4 areálů: Skicenter Latemar Obereggen, Alpce Cermis, Alpe Lusia a Lavazé/Oclini. Jednotlivé části jsou mezi sebou vzájemně propojené skibusy, takže není problém vybrat si areál zrovna podle momentální chuti. Na 105 km prosluněných sjezdovek s vysokou kvalitou sněhu podpořenou umělým zasněžováním získá opravdu každý skvělé lyžařské zážitky. Svahy masivu Latemar jsou známé svými středně dlouhými sjezdovkami převážně střední náročnosti a supermoderními a rychlými lanovkami. Z vrcholu areálu Alpe Cermis si zkušenější lyžaři mohou vychutnat 7,5 km dlouhou černo-červenou olympijskou sjezdovku Olimpia. Méně nároční lyžaři ocení dlouhé a široké červené i modré sjezdovky. Areál Alpe Lusia – Bellamonte je klidnějšího rázu a je ideální pro pohodové lyžování. Pro děti je zde velké množství školek, funparků u sjezdovek i bezpečných lanovek. Vyznavači bílé stopy tu naleznou skutečný ráj v délce 150 km tratí, které jsou v lednu každoročním dějištěm běžeckého maratonu Marcialonga a v letech 1991, 2003 a 2013 hostily Mistrovství světa v klasickém lyžování. Středisko se může pochlubit výtečnými snowparky, špičkovou trasou pro boardercross i širokými možnostmi pro freeride. Pro neúnavné lyžaře i pro chvíle odpočinku jsou k dispozici plavecké i zimní stadiony v Cavalese a Predazzu, kluziště v Téseru, večerní lyžování, bobová dráha ve skiareálu Latemar a adrenalinové sáňkování v Obereggenu.

Novinka

 • Krátká expresní 8 sedačka Reiterjoch, která nahradí pomalou 4 sedačku, slouží především pro spojení Obereggenu s Pampeagem (délka 600 m, převýšení 180 m). 
 • Slalom v Jedlovém lese: Alpine Coaster to je zaručená zábava! Je jedinečnou atrakcí svého druhu v Trentinu. Bezpečně upevněni na kolejnici kloužete na dvousedadlovém bobu opojnou rychlostí na 1 km dlouhé dráze dolů skrz zasněžené lesy latemarských Dolomitů. Aby byl adrenalinový zážitek ještě umocněn, k tomu slouží zabudované vlny, skoky a 360° zatáčky. Pokud je to už pro vás moc, stačí lehce zatáhnout za páku brzdy a zpomalit

Noční lyžování

Pro ty, kterým nestačí lyžování přes den mají možnost si zalyžovat i pod hvězdami a to na sjezdovkách Olimpia 3 a ve skiareálu Alpe Cermis a Obereggen v areálu Ski Center Latemar. Noční lyžování začíná v 19:00 hod. a končí v 22:30 hod.

Pokud zrovna nejste fandové lyžování a máte raději bežky to vůbec nevadí i pro Vás zde mají osvětlenou noční běžeckou trať a to Lago di Tesero, kde se konalo mistrovství světa v běžeckém lyžování (1991, 2003, 2013). Také je zde 3 noci v týdnu osvětlena 2,5 km dlouhá sáňkařská dráha v oblasti Obereggenu.

Pro rekreační lyžování či pro rodiny s dětmi, je ideální areál Alpe Lusia. Tento areál Vám nabídne pohodovou italskou atmosféru s mnoha modrými tratěmi, ideálními pro Váš klidný aktivní odpočinek. Pro ratolesti jsou připravené zábavní parky, dětské programy či lyžařské školičky s kobercem pro vyjetí na horu.

Co je nutné zmínit, že díky obrovské rozloze a celkové široké nabídce, která pokrývá rozmanitou poptávku co se týče lyžování. Jednotlivé ski areály nejsou propojené a je nutné využít služby skibusů popřípadě své vlastní dopravy a zaparkovat na zpevněných přilehlých parkovištích.

Na své si přijdou nejen lyžaři

Pokud patříte do skupiny “nelyžařů” a nebo si jen chcete užít relax po dni stráveném na svahu doporučujeme navštívit některé z wellness. Navštivte Happy Sauna– Wellness Today, které nabízí svým návštěvníkům např. finskou saunu, zážitkové sprchy, Kneippův chodník, turecké lázně, bazén, relaxační zónu a vířivku. Večer si můžete zajít do jedné z místních restaurací například Ristorante al Molin, Pizzeria La Briciola a Bar Lagorai.

105 km kompletně zasněžovaných sjezdovek

 • Černé sjezdovky: 16
 • Červené sjezdovky: 36
 • Modré sjezdovky: 36
 • Snowparky: 4
 • 3 osvětlené sjezdovky (různý počet v různé dny)
 • Běžecké tratě: 150 km
 • Kabinové lanovky: 7
 • Sedačkové lanovky: 28
 • Vleky:11
 • Lanovek celkem: 46
 • Přepravní kapacita: 76 600 os. /hod.
 • Nadmořská výška: 860 m n. m. – 2 388 m n. m.

Vzdálenost z ČR

 • Brno: 740 km
 • Praha: 680 km

Vlastní doprava

Nejrychlejší trasa z Prahy je přes Německo směrem na Mnichov, rakouský Innsbruck a hraniční přechod Brenner. Pozor na placené úseky (přejezd prěs Brennerských průsmyk stojí cca 10 €, také je nutné si zakoupit rakouskou dálniční známku na čerpacích stanicích nebo online). Cesta z Brna je nejrychlejší směrem na Vídeň–Salzburg–Innsbruck a dále přes Brennerský průsmyk.

Val di Fiemme webkamery

Skrýt podrobnosti

Zobrazuji všech 15 výsledků