Smazat cache v CF
skip to Main Content
Filtrovat nabídky

Val di Fassa

Val di Fassa 

Špičkové středisko se vším včetně dětských parků a svahů pro freeride v prašanu

Středisko ve stejnojmenném údolí je rozděleno na několik menších částí okolo horských vesnic a umožňuje tak lyžování každý den jinde. Dopravu mezi částmi střediska zajišťují místní skibusy. Celkem je pro lyžaře připraveno 210 km skvěle upravených sjezdových tratí, z nichž je velká část uměle zasněžovaná, systém 52 moderních a rychlých lanovek, ale i 50 km běžeckých tratí. Na své si přijdou i milovníci snowboardu, středisko disponuje 8 snowparky. Ideální je pro vyznavače freestylu. Kdo si chce užít nenáročné lyžování s většinou lehkých a středně těžkých sjezdovek, měl by zavítat do Ciampedie nad Vigo di Fassa nebo do průsmyku Carezza, které často vyhledávají rodiny s dětmi. Klid a pohodu na červených tratích zažijete v propojených areálech Ciampac a Buffaure s dlouhým sj... zobrazit více

Val di Fassa 

Špičkové středisko se vším včetně dětských parků a svahů pro freeride v prašanu

Středisko ve stejnojmenném údolí je rozděleno na několik menších částí okolo horských vesnic a umožňuje tak lyžování každý den jinde. Dopravu mezi částmi střediska zajišťují místní skibusy. Celkem je pro lyžaře připraveno 210 km skvěle upravených sjezdových tratí, z nichž je velká část uměle zasněžovaná, systém 52 moderních a rychlých lanovek, ale i 50 km běžeckých tratí. Na své si přijdou i milovníci snowboardu, středisko disponuje 8 snowparky. Ideální je pro vyznavače freestylu. Kdo si chce užít nenáročné lyžování s většinou lehkých a středně těžkých sjezdovek, měl by zavítat do Ciampedie nad Vigo di Fassa nebo do průsmyku Carezza, které často vyhledávají rodiny s dětmi. Klid a pohodu na červených tratích zažijete v propojených areálech Ciampac a Buffaure s dlouhým sjezdem z vrcholu ve výšce 2 345 m n. m. až do městečka Pozza di Fassa. Nejlákavější jsou široké červené sjezdovky v rušném areálu Belvedere-Col Rodella. Pokud se rozhodnete využít středisko Val di Fassa e Carezza jako vstupní bránu k safari Sella Ronda, otevře se vám svět 500 km sjezdovek a moderního systému lanovek s unikátními výhledy na nejvyšší vrcholky Dolomit (pouze se skipasem Dolomiti Superski).Své jméno si středisko vybudovalo i u freeridistů a vyznavačů extrémního lyžování zdejším množstvím tras v čerstvém hlubokém sněhu.

Pokud nejste unaveni po celém dni rozhodně byste měli vyzkoušet i noční lyžování v Pozza di Fassa. Fascinující zkušenost za měsíčního svitu. Noční lyžování je k dispozici 2× týdně. Skipass přímo na noční lyžování si můžete zakoupit přímo u lanovky nebo Vám bude stačit vícedenní skipass.

210 km špičkových sjezdovek

 • Černé sjezdovky: 25 km 
 • Červené sjezdovky: 120 km 
 • Modré sjezdovky: 60 km 
 • 110 km uměle zasněžených
 • Snowparky: 8
 • 1 osvětlená sjezdovka
 • Běžecké tratě: 50 km
 • Kabinové lanovky: 14
 • Sedačkové lanovky: 25
 • Vleky: 18
 • Lanovek celkem: 52
 • Přepravní kapacita: 120 265 os. /hod.
 • Nadmořská výška: 1 320 – 2 945 m n. m.

Val di Fassa i pro ty nejmenší 

Ideálním místem pro rodiny s dětmi je Kinderland v Canazei. Pro děti od 3–12 let je k dispozici lyžařská škola, kde se naučí lyžovat ale i zažijí spoustu zábavy. Lyžařská škola je otevřena každý den v sezoně od rána do pozdního odpoledne. S dětmi můžete také navštívit Aquapark Vindor. Aquapark má k dispozici 3 skluzavky, velký bazén s panoramatickým výhledem na okolí, dětský bazén s vodními hrami, bazén pro matky s dětmi, venkovní bazén s vířivkou, beauty centrum s masážemi pro celou rodinu a další. Na své si zde přijde určitě každý.

Na své přijdou nejen lyžaři

Pokud patříte do skupiny “nelyžařů” a nebo si jen chcete užít relax po dni stráveném na svahu doporučujeme navštívit některé z wellness. V městečku Pozza di Fassa naleznete QC Terme Dolomiti, které se rozkládá na 3 patrech a svým návštěvníkům nabízí např. vnitřní i venkovní bazén, vířivky, kneippův chodník, sauny, bio sauny, relaxační místnost a masáže. Místo je přímo vytvořeno pro relax. Je zde využívána termální voda, která obsahuje minerální soli, síru, vápník a hořčík. Volné odpoledne nebo večer můžete strávit hrou bowlingu v Canazei, zasportovat ve fitness centru nebo vyzkoušet lezeckou stěnu v Campitellu. Za večerní zábavou můžete vyrazit také např. do klubu Hexen. 

Stálice jménem Marcialonga

Kvalitu běžecký tratí každoročně prověřuje běžecký závod Marcialonga, který měří 70 km. 7. února 1971 se zde poprvé vydali závodníci na trať a od té doby se tento závod stal součástí světové lyžařské tradice. Na start slavného závodu se několikrát postavila  i Kateřina Smutná nebo Stanislav Řezáč, který v roce 2005 obsadil krásné 2. místo. Příznivci toho závodu se mohou již teď těšit na další ročník. Závod se uskuteční 29.1.2023. 

Vzdálenost z ČR

 • Brno: 762 km
 • Praha: 697 km

Vlastní doprava 

Do střediska Val di Fassa se dostanete přibližně za 8 hodin. Pokud zvolíte cestu z Brna do střediska se dostanete přes Rakousko. Je třeba si dát pozor na placené úseky na dálnici od Innsbrucku směrem na Bolzano. Dálniční známku si můžete zakoupit na téměř každé čerpací stanici nebo online. Bute-li cestovat z Prahy Vaše cesta povede přes hraniční přechod Rozvadov a dál přes Německo směr Mnichov, Innsbruck a hraniční přechod Brenner. 

Val di Fassa webkamery

Skrýt podrobnosti

Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.