skip to Main Content

+420 511 444 350

Call centrum
Po–Čt: 8:00–17:30
Pá: 8:00–17:00

Kamenná prodejna
Platby na pobočce pouze do 16:30
Po–Pá: 8:00–17:00

Zima 2021 | Záruka vrácení peněz

Povinnost testů v Itálii je takřka jistá, a proto s nimi musíme počítat – zohledníme náklady na testy v ceně zájezdů. Pokud ale nebudou střediska otevřená nebo nebude možné cestovat, vrátíme Vám peníze do 14 dnů na účet

‼ Podmínky pro cestování do Bulharska ‼

Aktualizace 25. 1. 2020 | Do Bulharska nepotřebujete žádný test (ani při cestě zpět do ČR). Nepřehlédněte nové lyžařské zájezdy do bulharského střediska Bansko ski. Situace se může pochopitelně změnit, sledujte stránky Ministerstva zahraničních věcí (případná povinnost testů není důvodem k bezplatnému stornování zájezdu)

‼ Podmínky pro cestování do Itálie ‼

Aktualizace 25. 1. 2020 | Pro cestování do Itálie nadále platí povinnost negativních testů (antigenní nebo PCR test). Podle posledních informací lyžařská střediska do 15. 2. 2021 neotevřou. Klienty, kteří mají rezervace v termínu do 15. 2. 2021 budeme kontaktovat. I za daných okolností plánují lyžařská střediska otevřít, jakmile to bude možné. Oficiální informace na stránkách Ministerstva zahraničních věcí zde. Nové informace, dotazy, odpovědi zkušenosti ostatních sledujte v naší facebookové skupině pro lyžaře

Nové podmínky

Podmínky platí pro rezervace vytvořené od 6. 1. 2021 (pro dřívější platí Záruka Českého kormidla)

Peníze vrátíme do 14 dnů

Pokud budou střediska zavřená, nebude možné cestovat anebo nebude možné zájezd uskutečnit, vrátíme Vám peníze do 14 dnů. A to i v případě, že budete mít zájezd zakoupený za kredit

Příspěvek na testy

Srazili jsme ceny na úplné minimum i v hlavní sezóně a tím se nepřímo podílíme na nákladech za testování průměrně polovinou (antigenní test + PCR test Vás bude stát celkem cca 2 000 Kč)

Záloha jen 2 000 Kč

Záloha platí na každou osobu v objednávce a platíte ji při podpisu cestovní smlouvy

Doplatek před odjezdem

Doplatek do celkové ceny zájezdu budete platit až 14 dní před odjezdem na hory

Držíme slovo

Kormidlo od začátku krize reaguje, komunikuje a řeší. Kdo nás zná, může potvrdit, že slovo držíme

Pokud máte u kormidla kredit, bude se uplatňovat postupně dle splátkového kalendáře

Časté dotazy

Mrkněte na časté dotazy, než budete volat nebo psát

Podle informací z české ambasády v Římě nemají Italové nijak stanovenou podobu či jiné náležitosti ohledně potvrzení o negativním testu a měli by akceptovat potvrzovací SMS v češtině. Nicméně ambasáda doporučuje pro jistotu mít i potvrzení, které Vám pošle emailem každá nemocnice v ČR (některé to dělají automaticky, pokud nepošlou, stačí si o něj v nemocnici říct a platí to i pro testy zdarma), protože SMS mají nemocnice různé a můžou v nich chybět údaje jako je třeba celé jméno, což by mohlo při případné kontrole způsobit problém – doporučujeme mít toto potvrzení ideálně vytisklé s sebou

Pokud máte rezervaci z doby před 6. 1. 2021, platí podmínky, které jste s CK uzavřeli dříve. Záruka České kormidla dává klientům možnost stornovat rezervaci zdarma v době 4–2 dny před odjezdem, pokud bude platit nutnost testů (uhrazená částka se v případě takového storna převede na kredit). Vzhledem k situaci, kdy je téměř jisté, že testi nutné budou, dáváme těmto klientům možnost využít Záruku Českého kormidla hned, tzn. i dříve než 4 dny před odjezdem.

Testy si klienti obstarají sami a CK České kormidlo se na nákladech za testy podílí nepřímo tím, že zájezdy velmi citelně zlevnilo (zejm. v hlavní lyžařské sezóně)

V tomto případě podléhá stornování zájezdu běžným obchodním podmínkám (resp. obchodním podmínkám, které jsou platné od 6. 1. 2021) a klientovi budou účtované storno poplatky dle podmínek:

Storno ze strany klienta

 •  Storno poplatky pro katalog Zima 2020/2021 (rezervace vytvořené od 6. 1. 2021)
  • do 14 dnů před odjezdem je storno poplatek 2 000 Kč/os.
  • 13–10 dnů před odjezdem 80 % z konečné ceny zájezdu
  • 9 a méně dnů před odjezdem 100 % z konečné ceny zájezdu

Pokud nebude z jakéhokoliv důvodu cílové lyžařské středisko otevřené, nabídneme klientům alternativní středisko, příp. jiný termín apod. V případě, že se lyžařský zájezd neuskuteční právě z důvodu uzavřených středisek (zájezd zruší cestovní kancelář), budou klientům vráceny peníze do 14 dnů od zrušení zájezdu (platí i pro případ, že klient bude mít zájezd hrazený celý nebo částečně kreditem nebo poukazem Lex voucher).

Pokud naše vláda zakáže cestování nebo vláda cílové destinace uzavře hranice či nepovolí vstup na své území občanům České republiky, zrušíme zájezd. V tu chvíli Vám vznikne nárok na vrácení zaplacených peněz a my Vám je vrátíme na účet do 14 dnů.

V nařízeních se hovoří o “všech osobách” bez dalšího upřesnění, takže předpokládáme nutnost testů i pro děti.

Povinnosti ohledně opatření při příjezdu do České republiky ukládá nařízení vlády České republiky a jejich dodržování je v plné odpovědnosti každého klienta staršího 18 let (nebo zákonného zástupce nezletilých osob). Aktuální nařízení najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí. Nedoddržením platných vládních nařízení se klient vystavuje riziku postihu dle platné legislativy České republiky, dodržování opatření velmi doporučujeme.

Ano. Pokud není uvedeno jinak, lze kredit uplatnit a to v hodnotě až 100 % celkové ceny zájezdu. Pokud držíte kredit, bude se automaticky uplatňovat dle splátkového kalendáře.

Cena pojištění není zahrnuta v záloze. Při podpisu cestovní smlouvy uhradíte zálohu 2 000 Kč na osobu a pokud si budete k dovolené přidávat cestovní pojištění (doporučujeme pojištění s pojištěním storna zájezdu), bude k záloze 2 000 Kč připočtena ještě cena pojištění. Ceny a výhody cestovního pojištění najdete zde

Nové storno podmínky pro zimní katalog 2020/2021 (rezervace vytvořené od 6. 1. 2021)

 • Storno ze strany klienta
  • Storno do 14 dnů před odjezdem je storno poplatek 2 000 Kč/os.
  • Storno 13–10 dnů před odjezdem je storno poplatek 80 % z celkové ceny zájezdu
  • Storno 9 a méně dnů před odjezdem je storno poplatek 100 % z celkové ceny zájezdu
  • Více zde

Pokud bude platit do cílové destinace v termínu zájezdu zákaz cestovat, cestovní kancelář zájezd zruší a klientům vznikne nárok na vrácení peněz (viz. platná legislativa České republiky)

V takovém případě se nelze odvolat na žádnou výjimku a standardním způsobem Vám budou účtovány storno poplatky. Storno poplatky zde

Pokud nebudeme na účtu evidovat platby dle splátkového kalendáře (tzn. nejpozději 14 dní před odjezdem celá částka), bude Vaše rezervace zrušena a standardním způsobem Vám budou naúčtovány storno poplatky (záloha 2 000 Kč/os. bohužel propadne bez dalšího nároku).

Ano. Pokud dojde ke zrušení zájezdu ze strany cestovní kanceláře (zavřená střediska, hotel, státní hranice apod.), budeme klientům vracet peníze (do 14 dnů od zrušení zájezdu) a to včetně klientů, kteří hradili zájezd kreditem nebo poukazem Lex voucher.

Bulharsko | Otevřené středisko Bansko ski

Pro zájezdy do Bulharska nejsou nutné testy či karanténa na cestě tam ani zpět (přejezd přes ostatní země je také bez omezení)

Extra sleva 500 Kč | Autobusové zájezdy Itálie

Na autobusové zájezdy se v kalkulaci načte extra sleva 500 Kč na každou osobu v objednávce

Slevy | Vlastní doprava Itálie

Na celý zimní katalog platí nově 5% sleva, která běžně v tomto období neplatí!

1+1 osoba zdarma | Autobusové zájezdy Rakousko

Akce 1+1 osoba zdarma se počítá z původních neslevněných cen a nevztahuje se na případné svozové příplatky

Sdílejte akci, děkujeme