skip to Main Content

+420 511 444 350

Call centrum

Po–Pá: 8:00–17:00
So, Ne: zavřeno

Kamenná prodejna 

Z nařízení vlády je kamenná prodejna pro veřejnost dočasně uzavřena

PCR testy pro klienty

Bulharsko – první PCR test jen za 1 000 Kč a druhý PCR test zdarma

Při návratu do ČR z Bulharska je nutné do 5 dnů absolvovat PCR test. Dokud jej nemáte, musíte být v samoizolaci, proto doporučujeme jej udělat hned po příjezdu. Na druhém PCR testu ve Spadia musíte předložit účtenku z prvního testu, certifikát z prvního testu (stačí elektronický) a ubytovací voucher (stačí elektronický) – potom pro Vás bude druhý PCR test zdarma (tato 100% sleva platí 14 dní od platby prvního testu). České kormidlo jej po databázové kontrole uhradí (jakákoliv manipulace nebo neoprávněné čerpání této slevy bude vyhodnoceno jako podvod se všemi následky na klienta). Přesné podmínky pro cestování do Bulharska jsou zde

Jak postupovat – čtěte pozorně

POZOR | Nejčastější chybou v rezervaci na testování je zadaný email nebo tel. číslo s překlepem. Vyplňujte vše velmi pečlivě!

POZOR | Na test je nutné přijít se žádankou (viz níže) a pobytovým voucherem

POZOR | Pokud není volný termín, dojděte na test bez rezervace (budete čekat, ale otestují Vás)

POZOR | Platí povinné testy i na cestu zpět! Druhý PCR test po příjezdu bude pro naše klienty ZDARMA!

1.

Rezervace termínu online

Na bulharských hranicích potřebujte test ne starší 72 hodin. Rezervujte ideálně na termín dva dny před odjezdem. Příklad: na bulharských hranicích budete 4. 2. odpoledne => termín odběrů rezervujte na 2. 2. (první den testujete, nejpozději druhý den dostanete výsledky, třetí den jste na hranicích, kde jsou testy potřeba). Pokud není termín volný, dojděte na odběr bez rezervace (nejspíš budete chvíli čekat, ale testy Vám udělají)

Pozor na testování den před odjezdem budete potřebovat výsledky ještě ten den a to lze pouze při testování v Brně do 11.00 anebo v Praze do 13.30 (vzorky se pak posílají do Ostravy, kde se vyhodnocují)

2.

Potvrzení rezervace

Po online rezervaci obdržíte email a sms s kódem, kterým rezervaci potvrdíte dle instrukcí v mailu. Pokud neobdržíte email (zkontrolujte spam) nebo sms (vydržte, může přijít se zpožděním až 15 min.), může to znamenat, že jste zadali email nebo tel. číslo s překlepem. Pokud neobdržíte sms do 20 min., zavolejte prosím přímo do laboratoře viz kontakty zde

Odběrová místa Po–Pá

Praha, Brno, Rohatec, Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín

Odběrová místa v sobotu

Praha, Ostrava

3.

Vytisknutou žádanku a voucher s sebou!

Níže stáhněte, resp. vytiskněte žádanku a vyplňte ji (vše vyplňujte velmi pečlivě, překlep v emailové adrese nebo telefonním čísle způsobí komplikace). Vyplněnou žádanku a voucher (obdržíte emailem od cestovní kanceláře v pokynech k zájezdu) předložíte při odběru

Na základě těchto dokumentů dostanete slevu

4.

Dostavte se na testy včas

Na test si s sebou vezměte vytisklou žádanku a ubytovací voucher. Platit lze na místě testování kartou nebo hotově. Výsledek testu a mezinárodní certifikát o negativním výsledku obdržíte nejpozději následující den (pokud potřebujete výsledek ještě v den testování, je to možné pouze s testováním v Praze do 13.30 anebo v Brně do 11.00)

Certifikát si na cestu vytiskněte a jedeme!

Rezervace na testování

Termín odběru si rezervujte hned po potvrzení cestovní smlouvy, neodkládejte rezervaci. Pokud ukazuje rezervační systém, že již není volné místo, dojděte na odběrové místo kdykoliv v otevírací době (nejspíš budete chvíli čekat, ale testy Vám udělají). Na test potřnujete vyplněnou žádanku (stáhněte níže, číslo žádanky nevyplňujte) a ubytovací voucher (obdržíte s pokyny k zájezdu)

POZOR | Pro urychlení testování napište do kolonky Příznaky “kormidlo”

Testování provádí síť moderních diagnostických laboratoří SPADIA LAB, a. s. – děkujeme!

Otevírací doby

Časté dotazy

Doplňujeme průběžně podle dotazů klientů…

Zachovejte klid, na testy Vás vezmou

Rezervační systém na testování může ukazovat, že již není volné místo. Nevadí, dojděte rovnou bez rezervace na odběrové místo kdykoliv v otevíracích hodinách (pozor, každé odběrové místo má jiné otevírací hodiny). Testy Vám udělají a maximálně se může stát, že budete chvíli čekat

Určující je datum odběru

Na certifikátu bude uvedeno datum odběru a od tohoto data se počítá 72 hodin platnosti testu. Pokud půjdete na test odpoledne, může se stát, že bude na certifikátu datum následujícího dne.

Na test jděte ideálně v pátek odpoledne (ne ráno!)

Na pondělní odjezd potřebujete mít na potvrzení sobotní datum – jděte na test v pátek, ale ne ráno. Když půjdete v pátek po obědě, dostanete potvrzení v sobotu se sobotním datem. Jděte do Spadia v časech níže (dojděte, i když nebude v rezervačním systému volno, otestují Vás):

  • Praha – pátek od 12.30
  • Brno – pátek od 11.30–13.00 hod.
  • Ostrava – sobota 9–11 hod.

Ano, ale budete potřebovat potvrzení

Pokud klient prodělal onemocnění Covid a má potvrzení o pozitivním výsledku PCR testu, které není starší 90 dní, vztahuje se na něj výjimka pro podmínky návratu do ČR – neplatí pro něj povinnost antigenního testu před návratem do ČR, neplatí povinnost PCR testu po příjezdu do ČR a neplatí pro něj ani nahlašovací povinnost před návratem do ČR. Vzor pro potvrzení od lékaře zde

Výjimka platí pro děti do 5 let (při návratu do ČR)

Pro děti do 5 let neplatí povinnost antigenního testu v zahraničí před cestou zpět do ČR a neplatí pro ně ani povinnost PCR testu po návratu do ČR. Testy pro vstup do Itálie nebo Bulharska platí pro všechny osoby.

Ano, certifikát je mezinárodní

Lékařské potvrzení (certifikát) je vystaveno zároveň v českém, anglickém a ruském jazyce

Sleva pro klienty Českéhé kormidla

Na základě vytisklé žádanky a ubytovacího voucheru (tím se prokážete, že jste klientem CK) dostanete v místě testování slevu a místo běžné ceny budete platit za test pouze 1 000 Kč

Zdarma je druhý PCR test pro zájezdy do Bulharska

Pokud pojedete na zájezd do Bulharska, budete potřebovat druhý PCR test při návratu do ČR. Pokud máte první test od Spadia, uhradí za Vás druhý test CK České kormidlo. Tato 100% sleva platí 14 dní od platby prvního testu. Abyste 100% slevu dostali, je nutné u druhého PCR test u Spadia předložit účtenku z prvního testu, certifikát z prvního testu a ubytovací voucher. Proti databázové kontrole poté CK tento test uhradí za klienty.

V tu chvíli je klient klasifikován jako nemocný a řešení situace postupuje standardním způsobem (pokud má klient zaplacené cestovní pojištění od Uniqa). Pokud mu lékař nebo hygienická stanice nařídí karanténu, což se dá předpokládat, umístíme klienta do hotelu s polopenzí na dobu této karantény a tento pobyt bude mít klient hrazený. Na tomto nákladu se podílí pojišťovna, cestovní kancelář a zahraniční partner. Návrat do ČR pak plně kryje cestovní pojištění a samotný odvoz se vždy řeší individuálně podle situace na místě (nejčastěji ve spolupráci s cestovní kanceláří). Důrazně doporučujeme si před cestou pojištění zakoupit.

Pokud budete mít zakoupené pojištění včetně storna zájezdu od pojišťovny UNIQA, pojišťovna vám proplatí 80% stornopoplatku. Zbylých 20 % vám převedeme na kredit s platností min. 2 roky na nákup čehokoliv. Důrazně doporučujeme si před cestou pojištění zakoupit.

Bulharsko | Nejprodávanější zájezdy