skip to Main Content

Cestování do zahraničí je možné i od 1. 3. 2021

27. 2. 2021 00.30
Od pondělí 1. 3. 2021 platí omezení pohybu na území ČR, ale cesta do zahraničí je povolená. Je nutné mít u sebe vyplněný formulář čestného prohlášení s vybranou možností “vycestování z České republiky” a při namátkové kontrole případně cestu do zahraničí doložit ubytovacím voucherem či jiným potvrzení o ubytování. Čestné prohlášení zde

Aktuální podmínky pro cestování

Přesné informace a aktuální podmínky pro cestování po Evropě jsou na stránkách Ministerstva zahraničních věcí zde (na mapce si klikněte na stát, objeví se informace)

Lyžování do 7. 1. 2021 nebude

3. 12. 2020 9:35
Posledním rozhodnutím italské vlády nebude možné do 7. 1. 2021 realizovat lyžařské zájezdy ani pobyty na vlastní dopravu (uzavřená střediska). Zájezdy do 7. 1. 2021 (jde zejména o prosincové termíny) musíme tedy zrušit, klienty budeme kontaktovat a domluvíme se na dalším postupu (posunutí termínu, změna zájezdu, převedení platby na kredit, vrácení peněz). Pochopitelně se omlouváme a věříme, že v druhém lednovém týdnu lyžařská sezóna v Itálii začne.

Maďarsko: transit, tedy přejezd je volný

31. 8. 2020 8:55
Maďarsko uzavírá své hranice pro vstup a pobyt občanů cizích států. “Zůstává zachována možnost tranzitu. Cizinec v tranzitu (i Čech) přes Maďarsko musí mít platné doklady pro vstup do schengenského prostoru (Čech platný OP nebo pas), prokázat, že se jedná o tranzit přes Maďarsko do cílové země a musí být možný průjezd ostatními zeměmi na trase.” Více na stránkách Ministerstva zahraničních věcí zde

Chorvatsko zůstáva na seznamu bezpečných zemí

28. 8. 2020 16:55
Při vstupu do Chorvatska nepotřebujete test ano není nutná karanténa. Přejezd přes Rakousko, Slovinsko i Maďarsko je možný.

Dovolená ve Slovinsku

7. 8. 2020 8:55
Od 6. 8. 2020 je Česká republika z pohledu Slovinska na jejich semaforu oranžová. To znamená, že Češi musí po příjezdu do Slovinska do 14denní karantény. Přejezd (transit) přes Slovinsko je bez problému, pokud se ve Slovinsku nezdržíte více než 12 hodin (nezbytné zastávky na toaletu apod. jsou možné) – nepotřebujete ani testy. Oficiální informace Ministerstva zahraničních věcí zde. O případných možnostech stornování aktuálně rezervovaných pobytů vyjednáváme se slovinskými partnery

Do Chorvotska musíte vyplnit formulář před cestou

9. 6. 2020 15:35

Při vstupu do Chorvatska musíte mít vytisklé potvrzení, že máte vyplněný online formulář ohledně cesty. Formulář vyplňte a odešlete zde. Po odeslání si stáhněte potvrzení a to vytiskněte.

Zdroj: ČT24

1. Vyplňte Online Formulář
1. Vyplňte online formulář
2. Stáhněte Potvrzení
2. Stáhněte potvrzení
3. Vytiskněte Si Potvrzení
3. Vytiskněte si potvrzení

Formulář vyplňte a odešlete zde

Urychlení rozvolňování – volné hranice okolních států

5. 6. 2020 8:35

Další rozvolňování hranic bylo v plánu od 15. 6. 2020, ale dnes vláda rozhodla o urychlení s platností od dnešního poledne. Od 5. 6. 2020 12:00 se zcela uvolní cestování mezi Českem, Rakouskem, Německem a Maďarskem (tzn. žádné testy, karantény, zkrátka žádné omezení).
Zdroj: ČT

Dovolená Chorvatsko, Itálie a Slovinsko

3. 6. 2020 10:25

Do všech těchto zemí lze cestovat s tím, že od 15. 6. 2020 už neplatí žádná omezení ohledně cestování. Cesta tam i zpět bude od 15. 6. 2020 bez nutnosti testů nebo nařízené karantény. Podmínkou cesty tam je platná rezervace (od CK České kormidlo s sebou budete mít vytisklý voucher na ubytování, což je přesně to, co po Vás mohou na hranicích požadovat). Služby jako je třeba typ stravy budou v plném rozsahu s malou úpravou servírování – při bufetovém stravování se klienti nebudou nabírat jídlo sami, ale třeba u klasického švédského stolu bude obsluha za plexisklem, klienti si ukáží a obsluhující personál jim bude jídlo nandávat (můžete znát třeba z restaurace Ikea). U bazénů bude probíhat častější desinfekce a na plážích budou na místě určené minimální rozestupy cca 2 metry mezi slunečníky apod. V Chorvatsku je stanovený minimální rozestup na 1,5 m s tím, že se toto netýká členů rodiny, párů apod. Dodržování rozestupů bude na lidech stejně jako jsou u nás například rozestupy ve frontách v obchodě. Obecně se předpokládá, že pláže budou letos obsazené zhruba z poloviny oproti loňskému roku, takže nebude problém rozestupy dodržovat (ale upřímně, 1,5 m je v podstatě běžný rozestup)

Cestovní pojištění a koronavirus

3. 6. 2020 10:20

Ke každému zájezdu od CK České kormidlo velmi doporučujeme zakoupit cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu (ceny, podmínky a pojistné plnění zde). Pokud pojedete do destinace, která nebude na seznamu nedoporučených destinací (resp. pojedete do zelené dle vládního semaforu), bude cestovní pojištění platit v plném rozsahu včetně případu nakažení koronavirem. Pokud by se něco takového stalo, pojišťovna bude standardním způsobm hradit léčebné výlohy, náklady na repatrici atd.

Už nelze měnit uhrazené částky na kredit

3. 6. 2020 10:10

Vzhledem k tomu, že dnem 3. 6. 2020 padla všechna opatření, která se týkala cílových destinacích, kam směřuje drtivá většina našich klientů, upouštíme od nadstandardních podmínek ohledně stornování zájezdů. Bylo možné stornovat zdarma s převodem uhrazených peněz na kredit. Tato možnost už neplatí – do Chorvatska i Itálie je možné cestovat a od 15. 6. 2020 navíc bez nutnosti testů a jiných omezení.

Od 15. 6. 2020 cesty Chorvatsko, Itálie bez omezení

2. 6. 2020 11:30
Dle ministerstva zdravotnictví jsou minimálně od 15. 6. 2020 cesty tam i zpět otevřené bez nutnosti karantény nebo testů jak z Chorvatska tak z Itálie

Zdroj: Twitter

Cesta do Chorvatska a zpět je volná

29. 5. 2020 10:45

Od 15. 6. 2020 je cestování do Chorvatska a zpět do ČR bez omezení, bez karantény, bez testů. Dnes lze rovněž cestovat do Chorvatska bez omezení, ale při cestě zpět do ČR musíte mít platný negativní test na Covid. Tahle povinnost od 15. 6. 2020 neplatí a cestování do Chorvatska a zpět bude v normálním stavu, což je skvělá zpráva!

Zdroj: tn.nova.cz

Jak bude fungovat stravování?

29. 5. 2020 10:30

Od Chorvatských partnerů máme potvrzené, že všechny služby zejm. typ stravování bude normálně zachovaný, ale bude upravený způsob servírování (s větším důrazem na hygienu) – např. švédské stoly, All inclusive apod. budou obsluhovat číšníci nebo budou mezi stoly větší mezery anebo budou čísšníci roznášet ke stolům. Chorvati mají od tamních úřadů nadefinované podmínky a povinnosti, ale konkrétní úpravy servírování budou mít hotely různá (podle svých možností). Postupně budeme k popisům zájezdů doplňovat konkrétní informace

Dovolená Chorvatsko od 1. 6. 2020

13. 5. 2020 11:10

Aktuálně jsou hranice do Chorvatska otevřené pro pracovní cesty a jiné důležité návštěvy s tím, že karanténa nebo povinné testování na Covid je zrušené. Chorvatsko je nákazou koronaviru podle všech dostupných informací jednou z nejméně zasažených zemí v Evropě (v letoviscích jako je např. Drvenik nula nakažených, na Makarské za celou dobu jednotky nakažených apod.) a chce hranice českým turistům otevřít co nejdříve. Podle našich chorvatských partnerů se mluví o horizontu 2–3 týdnů, resp. nejpozdější otevření hranic pro turisty od 1. 6. 2020 (bez testů, bez karantény). O případné povinnosti testů při návratu z dovolené se dle včerejších slov ministra zahraničních věcí Petříčka jedná, ale s ohledem na možnosti realizovatelnosti a aktuálního vývoje v okolních státech lze předpokládat, rolex repliky hodinky že tato povinnost v létě vůbec nebude. Dnes se otevírají hranice dalších evropských států (po Francii je to Německo, Rakousko) a právě testování nebo karantény nejsou v plánu už od 1. 6. 2020 (více zde). Lze předpokládat, že se budou tímto směrem ubírat další státy a turisté budou nejenom cestovat, ale nebudou muset podstupovat žádné testy či karantény. Pokud chcete jet letos k moři, doporučujeme Chorvatsko, které můžete u CK České kormidlo do odvolání rezervovat za zcela nových podmínek (více zde)

Nové podmínky a čerpání kreditů a poukazů Lex Voucher

5. 5. 2020 11:55

Vzhledem k situaci jsme do odvolání zavedli nové podmínky pro rezervace letní dovolené. Jsou založené na symbolické záloze (bez skrytého háčku v podobě nějaké půjčky apod.) a doplatku až před dovolenou. Nové podmínky se týkají i stornování zájezdů. Více informací zde

Tisíce našich klientů drží kredity a poukazy Lex Voucher a začínají stornované rezervace znovu obnovovat (dle slov české a chorvatské vlády je takřka jasné, že dovolená v Chorvatsku bude minimálně v srpnu bez omezení). Pro uplatňování kreditů platí pravidla, která najdete zde

Koronavirus 2020 – nejčastější dotazy klientů

Čtěte prosím, než k nám budete volat

Pokud nebude možné organizovat zájezd či pobyt z důvodu zákazu cestování nebo zákazu návštěvy cílové oblasti, který vyhlásí vláda, musí cestovní kancelář zájezd zrušit. V takovém případě se pak cestovní kancelář snaží klientům nabídnout jiný termín případně jiný zájezd a s klienty se domluví individuálně. Pokud klient nebude chtít využít žádné nabídky cestovní kanceláře, má klient nárok na vrácení svých peněz. Vracení peněz aktuálně není možné a CK České kormidlo nabízí klientům převod uhrazených peněz na kredit anebo přistupuje k uplatnění nového zákona Lex voucher (další informace ohledně kreditu a poukazu Lex voucher najdete zde)

Pokud se teď rozhodnotete stornovat letní dovolenou, budou Vám účtovány stornopoplatky, které jsou zpravidla kryté právě uhrazenou zálohou. Záloha je v tuto chvíli nevratná. Radíme vyčkat, protože nejbližší termíny letní dovolené jsou pořád relativně daleko a stornopoplatky se zvýší až 41 dní před odjezdem na dovolenou.

Pokud jste se při zrušení zájezdu ze strany cestovní kanceláře domluvili na vrácení peněz, CK České kormidlo tohoto kroku samozřejmě dostojí. Zpětných plateb je velké množství a odbavujeme je postupně tak, aby měli klienti své peníze na účtech nejpozději 14 dní po termínu zahájení zrušeného zájezdu.

Vyčkejte – výše storno poplatků bude ještě několik týdnů stejná a nedává proto smysl stornovat zájezd hned. Česká vláda resp. celá Evropa se ze všech sil snaží dostat situaci s koronavirem pod kontrolu a opatření jsou plánovaná na 2–4 týdny podle vývoje situace. Během dubna budeme vědět více. Storno poplatek 20 % z celkové ceny zájezdu se zvýší až 41 dní před odjezdem na dovolenou (více o stornopoplatcích zde). Nedoporučujeme tedy v tuto chvíli stornovat letní dovolenou. Navíc, pokud nebude možné vycestovat do cílové oblasti Vaší dovolené, budete mít automaticky nárok na změnu zájezdu nebo vrácení peněz.

Pokud máte zakoupené jakékoliv cestovní pojištění přes CK České kormidlo, jde o pojišťovnu UNIQA, se kterou máte i pojistnou smlouvu. CK České kormidlo jako zprostředkovatel prodeje pojištění nemá žádný vliv na rozhodování pojišťovny při posuzování pojistných událostí

Pojištění storna zájezdu

Pojištění storna zájezdu lze uplatnit v případě, že se klient ze závažného důvodu nemůže zájezdu zúčastnit (nemoc apod.). Při uplatňování tohoto pojištění například z důvodu nemoci budete potřebovat lékařskou zprávu (více zde). Nelze využít v případě, že se klient rozhodne zájezdu nezúčastnit a nelze se v takové situaci odvolávat na doporučení Ministerstva zahraničních věcí. Stejně tak se pojištění storna zájezdu nevztahuje na případ, kdy Vám zaměstnavatel nařizuje dovolenou po návratu apod.

Běžné cestovní pojištění

Pojišťovna UNIQA dál běžně pojišťuje své klienty a pojistné události, které nesouvisí s nákazou koronaviru, bude běžně plnit (úrazy při lyžování a další události dle pojistné smlouvy)

Tyto požadavky vyhodnocujeme individuálně, ale obecně platí, že v tuto chvíli není možné vyměnit zimní zájezd za letní. V případě změny lyžařského střediska v rámci jednoho státu ve stejném termínu se snažíme klientům vyhovět, případná změna smlouvy je běžné zpoplatněna, ale do odvolání bude CK České kormidlo dělat tuto administrativu pro klienty zdarma. Zájezd do Itálie není možné vyměnit za zájezd do Rakouska apod. (nejsme schopni v jiné zemi než Itálii zajistit stejné ani podobné plnění služeb). Se změnou termínu je zpravidla nutné stornovat původní rezervaci a to pak podléhá podmínkám v podepsané cestovní smlouvě. V takovém případě Vám budou účtovány storno poplatky (více zde)

Pokud se v zahraničí dostanete do situace, že bude například na místo, kde se budete nacházet, vyhlášena karanténa a Vy tam “uvíznete”, budou veškeré náklady spojené s ubytováním, stravou apod. hrazené orgány a vládou, která tuto karanténu vydá. Ubytování a následná doprava zpět do ČR se v takových situacích běžně řeší ve spolupráci s cestovní kanceláří

Bohužel, v takovém případě bude stornovat zájezd klient a na základě odstoupení od cestovní smlouvy mu budou účtovány storno poplatky. Doporučujeme obrátit se na zaměstnavatele, který dovolenou nebo jiné opatření nařídil, a chtít náhradu za propadlý zájezd od něj