skip to Main Content

Italské Dolomity jsou vyhledávanou lokalitou všech milovníků nejen zimních sportů, ale také turistiky. Až již v zimě, nebo v létě nabízí zdejší vrcholky nezapomenutelné zážitky. Překrásná panoramata horských masivů prudce kontrastují s mořským pobřežím, které je odtud vzdáleno jen 100 km vzdušnou čarou. V zimním období je celá oblast Dolomit označována jako „Dolomiti Superski“ a nabízí přes 900 km lyžařských tras, na kterých je v provozu až 460 vleků.

Na jižním okraji Dolomit se zvedá do výše 3 220 m hora Monte Civetta.

Tento řídce zalesněný vrcholek je největší lyžařskou oblastí v regionu Veneto. Zdejší sjezdovky jsou velmi přívětivé pro všechny, kteří hledají jednodušší trasy pro lyžování. Návštěvníky přivítají především sjezdovky modré a červené barvy. Na své si ale přijdou i příznivci obtížnějších tras, kterých tu však není příliš mnoho. Všechny sjezdovky byste nalezli jen na severní a severovýchodní straně horského masivu, odkud se lyžařské trasy spouštějí do širokých údolí s turistickými středisky.

Největší koncentrace sjezdovek je na vrcholku Col dei Baldi, ze kterého se sjíždí do tří světových stran. Všechny trasy ale končí v údolí mezi třemi horskými masivy – Monte Civetta, Monte Pelmo a Monte Fertazza. V tomto údolí, které od západu na východ obíhá Monte Civettu, byste nalezli několik turistických středisek. Nejkrásnější z nich je Alleghe, které se rozkládá na březích malebného jezera Lago di Alleghe. Odtud vás dvě kabinkové lanovky mohou vyvézt až na vrchol Col dei Baldi. Pokud byste se z tohoto vrcholku vydali na východní stranu, dojeli byste až do údolí s turistickými středisky Palafavera a Zoldo. Středobodem zdejších vesniček je vrcholek Crep di Pecol, na který vás může vyvézt kabinová lanovka. Zpět do údolí se dostanete buď po nenáročné červené sjezdovce, nebo po obtížnější černé.

Všechny sjezdovky jsou lemovány bufety s občerstveními, kde si lyžaři mohou odpočinout a doplnit síly. Časté jsou také horské chaty, které vám nabídnou teplé zázemí v případě nepřízně počasí. Hlavní sjezdovky jsou vybaveny těmi nejmodernějšími sedačkovými lanovkami nebo kabinkami. Naproti tomu na vedlejších můžete ještě tu a tam nalézt starší vleky, které jsou však v perfektním stavu.

Civetta je díky svým přívětivým tratím vyhledávanou lyžařskou lokalitou. Pro návštěvníky je k dispozici dostatek ubytovacích kapacit s moderním zázemím a spousta možností zábavy jako jsou například vysokohorské koncerty, ohňostroje, netradiční sportovní aktivity a jiné.

Back To Top