skip to Main Content

Letošní zimní sezóna je jedna z nejpovedenějších za poslední léta. Spousty sněhu, ideální teploty, vleky bez front a dostatek míst v hotelech. Přímo ideální podmínky pro všechny milovníky zimních sportů.

 Neobvykle chladné dny v posledním týdnu se projevily i v Alpách a společně s přívaly sněhu utvořily v některých místech jedinečný koktejl, který ocení každý lyžař. V severozápadní části italských Alp a v Dolomitech je sníh na svazích poměrně tvrdý, kvůli slabšímu sněžení. Zdejší střediska jako např. Bormio nebo Falcade však hlásí na další dny nové sněžení a díky stabilním teplotám pod nulou nebo kolem nuly, lze očekávat, že sněhu bude na svazích jen přibývat.

Naproti tomu v západní a jižní části italských Alp panují aktuálně ty pravé podmínky pro nezapomenutelný zážitek z lyžování. Střediska Folgarida, Marilleva nebo Aprica hlásí na vrcholcích více jak 2 metry sněhu! Paganella v jižní části italských Alp má kolem 1,5 metru sněhu.

 

Až do konce března by měly s výjimkou několika dní panovat teploty pod bodem mrazu. Všichni lyžaři by tak na sjezdovkách měli mít přímo ideální podmínky k lyžování. Kapacita vleků na sjezdovkách daleko převyšuje ubytovací kapacity ve střediscích, takže se není třeba obávat ani dlouhých front (tak jak je často vídáme u našich hor).

Pokud chcete zažít nezapomenutelný zážitek z lyžování v Itálii, neváhejte se podívat do nabídky našich lyžařských zájezdů za exkluzivní ceny!

Back To Top